reklama

Umlčané obete všade prítomného zločinu

Pomýlení sociopatickí poslanci často nevedia, čo od nich čaká občan volič. Máme vládne strany,v ktorých sa hrajú poslanci na „všemohúcich zametačov“,čo zametú pod koberec akúkoľvek špinu, a máme tu akéhosi opozičného „snoriča“

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

ktorý vyhrabáva spod koberca každý chlp. Pýtam sa: Ktorého z nich zaujíma holý život občana? Ba je to ešte horšie. Keď som navrhovala rozumné zákony v prospech slušných občanov, od kolegov, poslancov som dostávala iba podrazy. Prečo asi? Lebo nikto nikomu nič len tak "nedaroval". Každý tu musel od začiatku tvrdo bojovať. Každý mal svoje ego. To je v praxi vyskúšaná a v praxi overená naša slovenská politika. Hneď od začiatku robiť "divadlo" pre voličov. Takto sa nám prezentuje naše slovenské hnojisko a špina. V takomto chlieve ako je náš parlament sa ochrana občanov vôbec nedá presadiť – nijako. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Niektorí si ešte stále naivne myslia, že hádam kresťan - politik by mohol byť nositeľom radostnej zmeny. Vláda Čarnogurského nestačila, vlády Dzurindu tiež nestačili, a stále sa ešte nájdu voliči, ktorí si myslia, že evanjeliové požiadavky sú garantované názvom strany „kresťanská“. Je to podvod!

Už dnes - rok pred ďalšími parlamentnými voľbami - sa nám (ako to píšu novinári) zase obracajú kresťania na politiku pod vedením Alojza Hlinu. Zase je to len podvod usmernený médiami. A posunúť ho priamo do hláv občanom.

Vážení, Hlina už v minulom volebnom období potvrdil moje vyhlásenie, že náš parlament je chliev plný nenažraných ošípaných. Je tam plno smradu od samoľúbych vyhlásení a rétorických cvičení. Je tam plno bahna a hnoja od lobistických presadzovaní účelných zákonov v prospech najbohatších. Je tam púšť ľudského ducha pre nedostatok súcitu a pre neochotu súhlasu s najtrpiacejším občanom.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Parlamentní takzvaní kresťania nepoznajú ani Kristove podmienky, kedy sa môžu hlásiť ku Kristovi, tak komu tam máme predkladať naše návrhy zákonov? Naše návrhy zákonov si musíme presadiť my, sami, ako ústavná väčšina.

Skúsil už niekto napísať niečo na súd len tak bez advokáta? Stalo sa to, že mu vec zamietli, lebo mu chýba to, hento, a tamto, a nič sa nerieši. Pýtam sa: Načo nám je taký súd?

To je to isté ako keby občan prišiel k lekárovi s bolesťami a lekár by ho vyhodil lebo nemá diagnózu a nemá napísaný recept. Presne to robia naše súdy a náš Ústavný súd je v tomto expert číslo jedna , priam diabolské numero. Hovorím o tom, práve z toho dôvodu, že Slovensko je navonok kresťanské, a táto kresťanská politika je falošná. Ako už ktosi povedal, táto ryba smrdí od hlavy. To je tiež dôvod na hlbokú orbu v Ústave aj v zákonoch. Kto to spraví? O tom sme už hlásali v minulom volebnom období. A to je náš budúci cieľ.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Preto sme dnes navštívili Verejnú ochrankyňu práv JUDr. Máriu Patákyovú s cieľom zistiť, ako si plní sľuby, ktoré dala občanom pred rokom - pri zvolení do kresla Verejnej ochrankyne práv. V hodinovom rozhovore sme sa znovu dostali do starého kolesa, resp. do náplne práce VOP, navrhnutej politickou stranou MOST - HEAD. Pani Verejná ochrankyňa práv nás oboznámila, že svoje úlohy plní podľa zákona. Ale to sú stále tie isté: Staré zaužívané štruktúry od jej vzniku (2002), len nie žiadna zmena. 

Radi by sme do Vašej záverečnej správy, ktorú prednesiete v Národnej rade Slovenskej republiky, priniesli informáciu o obetiach psychického násilia na pracoviskách, o obetiach, ktorým vzali prácu a tým zničili ich existenciu, zničili im rodinu, či manželstvo. Pre spoločnosť to má ekonomické, sociálne, zdravotné následky. - takto sme navrhli spoluprácu Inštitútu ochrany ústavných práv s Verejnou ochrankyňou práv.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Pani VOP nás pozorne vypočula a veľmi elegantne zdôvodnila svoju kompetenciu.

Ale predsa, Vy nezodpovedáte politickej strane, ktorá Vás nominovala? reagujeme.

Nuž, tu už musela VOP ísť s kožou na trh. 

Je volená a keď nebude v úrade a skončí, musí si zabezpečiť "chlebíček", a tak sa vráti ku svojej advokátskej praxi. 

Málo odvahy a málo ochoty spolupracovať mala naša Verejná ochrankyňa práv. Ale takto to funguje všade.

Viac nám povedal informátor pri vstupe do budovy. .... No konečne Vás pani Verejná ochrankyňa práv prijme. ......Všade je toho násilia plno a všetci v tom násilí žijú........... 

Inštitút ochrany ústavných práv monitoruje situáciu v našej krajine ako členskom štáte Európskej únie. Je všade rovnaká, líši sa len jazykom a hierarchiou. Každý má rád prácu a odmenu za prácu. V tom sme sa s pani VOP zhodli.

Prekrúcanie paragrafov v radoch našich advokátov, dokonca aj čerství absolventi práva si to už dovoľujú. Tvária sa na pojednávaní, že sú zástancami práv poškodeného zamestnanca, ale je to omyl. V skutočnosti iba naťahujú proces a nakoniec sa zistí, že pracovali pre tyrana zamestnávateľa, ktorý úchylne týral svoju obeť na pracovisku.

Súkromný sektor je štát v štáte. Vidina majetku, chamtivosť zamestnávateľov zlákala a oni veľmi dobre vedia, že neexistuje postih za páchanie sociálno-právneho násilia. Sudcovia daný stav podporujú, rozhodujú takmer vždy v neprospech poškodených, slabých občanov. Boj proti nadčloveku sudcovi, proti nadčloveku advokátovi a proti nadčloveku zamestnávateľovi, je jeden boj proti ultraotrokárstvu

Chcem upozorniť na vážnosť jedného omylu: Občania si mýlia mobbing a šikanu. Nie je to to isté. Šikana je šikana, a to nie je mobbing! Je v tom obrovský rozdiel.

Šikanu tvorí vodca, ktorý je známy a ktorý si stojí za svojimi šikanérskymi podmienkami a verejne vyžaduje podriadenie sa jeho podmienkam. Šikana je definovaná v Trestnom zákone, je trestná.

Mobbér sa skrýva za nariadenia a zákony, mobbing v žiadnom zákone nie je definovaný, mobbér manipuluje iných servilných a submisívnych zamestnancov, a svoj kriminálny čin prenasledovania utajuje a nikdy ho neprizná. Uvediem, ako vyzerá taký omyl:

"Dobrý deň. Až dnes som sa dozvedela o Vašom združení, a pri čítaní príspevkov som zistila, že som obeť mobbingu. Už piaty rok som denne šikanovaná zo strany nadriadenej /v štátnej správe/, a to takým spôsobom, že keď idem ráno do práce, nikdy neviem, akú prácu budem vykonávať. Sústavne musím celodenne vykonávať inú prácu, nie takú, ktorú mám v pracovnej náplni a pracovnej zmluve. Keď som sa ozvala, dostala som porušenie pracovnej disciplíny a možnosť dať výpoveď. Samozrejme, že potom svoju prácu zvládam len, ako sa vraví z posledných síl. Mám aj hmotnú zodpovednosť za finančné prostriedky. Žiaľ, v tejto dobe sa nedovoláte pravdy a samozrejme ostatné kolegyne sú na strane nadriadenej, lebo inak by takú prácu museli vykonávať aj ony. No a naposledy došlo ku konfliktu zo strany nadriadenej – povedala mi, že všetci ma majú plné zuby , samozrejme v prítomnosti ostatných kolegýň, a ešte mi povedala aj meno zamestnankyne, ktorá sa vraj na mňa sťažuje. Pritom s tou zamestnankyňou ani neprichádzam do styku , lebo je domovníčka a kurička. Kolegyne so mnou komunikujú len cez zuby, ale pani nadriadená dosiahla svoje."

V tomto liste vidíme množstvo diagnostických oporných bodov, ktoré svedčia o zlej firemnej kultúre, o šéfke mobbérke, ide o jasný prípad mobbingu: 1. ozvala sa, dostala porušenie pracovnej disciplíny a možnosť odísť dohodou. 2. submisívne kolegyne tvoria suitu mobbérky. 3. osočenie, že všetci jej majú plné zuby. 4. osočenie je v prítomnosti submisívnych zamestnankýň, aby to malo váhu. 5. osočenie je opreté o skutočné meno submisívnej zamestnankyne, ktorá však nemá s osočením nič spoločného len ochotu páchať zlo spolu s mobbérkou. 6. ľahké usvedčenie z osočenia, lebo vždy je vymyslené. 7. strach spoluzamestnancov komunikovať s mobbovaným zamestnancom.

V tomto prípade sme zistili u poškodeného už dosť vážne následky na psychike, strach z neúspechu, neistotu v úsudku, sebaobviňovanie. Tieto následky sú vážne a dokážu človeka invalidizovať. Človek s poškodenou psychikou sa už nedokáže brániť. Sme presvedčení, že tieto prejavy zneistenia sú následkom dlhodobého mobbingu, ktorý bol zakončený prepustením zo zamestnania.

Poznámka pre právnikov: Tak ako vzniká celoeurópska sieť boja proti mobbingu, podobne treba rátať aj s odvetou mobbérov. Formujú sa skupiny zamestnávateľov, ktorí sa snažia vypracovať také formy mobbingu, na ktoré by nestačil žiadny zákon. U nás na Slovensku zatiaľ nemáme ani zákon proti mobbingu. Z toho je viditeľná zaostalosť našej právnej teórie o praxi nehovoriac.

Niet divu, že sklamanie prináša poznanie, ako sa v našej krajine dokážu podávať informácie občanom v snahe získať si ich dôveru pred voľbami. O to viac, keď „staronoví“ kandidáti im sľubujú vytvorenie pracovných miest, podporu rodinnej politiky, či ochranu seniorov a pod.  Ako to chcú zabezpečiť, to občanovi, voličovi nenapíšu. Len "vydierajú" v snahe získať hlasy a po voľbách Vám ukážem, čo dokážem.

Dnes, keď na pracoviskách sa mnohí zamestnávatelia riadia víziou a misiou: závisť, intrigy, nešváry, podvody, uprednostňovanie svojich rodinných príslušníkov, sabotovanie, zneužívanie, ponižovanie práce zamestnancov, čo má za následok zaplňovanie psychiatrických ambulancií, predčasné odchody do dôchodku, či odchody na invalidný dôchodok, o tom všetkom sa vo volebnej kampani našich kandidátov nehovorí a ani nepíše.

Aj keď ich podporujú rôzne lobistické a finančné skupiny. Prečo sa nedarí slovenskú zákonodarnú činnosť orientovať na potlačenie psychického násilia na pracoviskách? Lebo Slovensko je „štandardný“ štát v rámci EÚ, a to stále pripomínam, má svoje pestované psychické násilie na pracoviskách. 

Kto za čo zodpovedá na Slovensku? Za všetko zodpovedá ten najmenší občan. Tým je dané aj to, kto nezodpovedá za nič. Myslíte si, že obeť po návrate na pôvodné pracovné miesto bude mať pokoj? Určite ani jednu noc nebude mať pokojný spánok a stále bude čakať podraz od toho, kto ho prenasledoval predtým a teraz môže zase.

Veď zákony mu to umožňujú. A on si myslí že „on to môže“, lebo je stále tam, kde bol – na mieste bossa – a on je predsa „nadčlovek 3.kategórie“ po sudcovi a advokátovi, ale tých dvoch, čo sú nad ním si už kúpil takže od akého zákona by sa mal akože báť ? 

Na Slovensku vládne akýsi druh „právneho nacizmu“. Inak sa to nazvať nedá. Je to „právny nacizmus“ vyvolenej kasty, ktorá môže všetko, ešte aj prenasledovať nevinných. Občan nemá právo na nič, je zodpovedný za všetko, a každý omyl či výstrelok vlády aj parlamentu musí zaplatiť občan. A tomu nepomôžu ani pochody za slušné Slovensko.

Taký je stav Slovensku v tejto dobe – na začiatku 21. storočia po Kristovi. Toto, takýto chaos neopísali ani na klinopisoch mezopotámskeho Lagašu v 23. storočí pred Kristom v časoch vládcu Urbabu.

Obrázok blogu
Mária Ritomská

Mária Ritomská

Bloger 
  • Počet článkov:  635
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Zaujímam sa o život okolo nás, o ľudí, ktorí potrebujú pomoc a hľadajú cestu k láske, hľadajú zmysel života, lebo každý môže, a teda aj ja, malými skutkami zmeniť tento svet. Skúsenosti z parlamentu mi ukázali, že poslanci v parlamente neriešia problémy občanov tejto krajiny a svojimi populistickými rečami ukazujú len svoje ego. Preto máme novú spoluprácu, nový cieľ a nové riešenia v našom novo-založenom Inštitúte ochrany ústavných práv. Správy Vám budeme prinášať na facebooku a na mojom blogu. Zoznam autorových rubrík:  PríbehyNezaradené

Prémioví blogeri

Post Bellum SK

Post Bellum SK

74 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

87 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

752 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu