Vážený pán novinár!

Autor: Mária Ritomská | 9.1.2018 o 21:30 | (upravené 9.1.2018 o 23:57) Karma článku: 3,07 | Prečítané:  190x

Na ministerstve zdravotníctva SR šarapatil konflikt záujmov väčší ako Brno . Nevedno, koľko podobne rodinných, eventuálne „spolužiackych“  (inak blízkych) kombinácií ešte pôsobí v rezorte. napísal Peter Schutz v novinách Sme 

dňa 9. januára 2018.  Ale, pán novinár, na Slovensku je  "tradičný šport"  zamestnať si svoju rodinku na  pracovisku, kde vládne nejaký príbuzný. A to Vám tu nepíšem nič nové. To som zaregistrovala v poslaneckej kancelárii. Slovensko je bezprávny štát? Veď sa len pozrite, čo sa deje na našich pracoviskách.

https://www.mojevideo.sk/video/2be86/povinny_psychicky_teror_na_pracoviskach_.html

Po tom, ako sa pani  E. V.  obrátila na moju (našu) pomoc pri prenasledovaní na pracovisku, sme nadobudli podozrenie z uvedenej trestnej činnosti spolupáchateľstvom, pričom evidentne ide o obzvlášť nebezpečný trestný čin rozkrádania verejných prostriedkov rozkrádaných verejným činiteľom v spolupráci s políciou.

Pani E. V. nám napísala list, v ktorom sa nám sťažovala na mobbing zo strany zamestnávateľa – bola prepustená „na hodinu“ zo zamestnania. Po preskúmaní, či sa jedná o mobbing sme dospeli k záveru, že sa pravdepodobne jedná o maskovanie zločinu páchaného verejným činiteľom vo vedení MZ v Rajci v spolupáchateľstve s policajným vyšetrovateľom OO PZ v Rajci.

List od pani E. V.  bol „Žiadosťou“ adresovanou na Generálnu prokuratúru a k nám bol doručený ako dôkaz bezmocnosti v bezprávnom systéme. Tlmočíme Vám jeho obsah, z ktorého evidentne vyčnieva opodstatnenosť nášho podozrenia.

Prepis obsahu listu pani z Rajca: Žiadosť o preskúmanie odloženia Generálnou prokuratúrou mimoriadneho dovolania na Najvyšší súd SR, ktoré bolo doručené na Generálnu prokuratúru  v Bratislave  dňa 4. 9. 2012  proti  právoplatnému Rozsudku KS v Žiline v spojení s Rozsudkom OS v Žiline. Dôvody: Žalovala som zamestnávateľa pre Neplatnosť okamžitého skončenia pracovného pomeru. Predtým som sa radila s odborníkmi Inšpektorátu práce v Žiline, oni jednoznačne trvali na žalobe proti zamestnávateľovi. Podľa zamestnávateľa som údajne mala závažne porušiť Pracovnú disciplínu, na hodinu som dostala výpoveď. Mám 56 rokov a 20 rokov pracujem vo verejnom záujme. Nebola som disciplinárne nikdy riešená, prácu som vykonávala čestne a zodpovedne. Krutosť mobbingu je spojená s totálnou likvidáciou mojich sociálnych istôt aj v tom prípade, ak by som naozaj porušila pracovnú disciplínu – ale (!) ja som ju fakticky nikdy neporušila!  Už 3 roky sa psychicky liečim u ambulantného psychiatra pre sociálne indukovanú depresiu. Veľmi sa  trápim pre nespravodlivosť a spoločenskú ujmu, lebo v záznamoch mám tzv. „hrubé závažné porušenie pracovnej disciplíny“. Sociálny následok je likvidačný. Ja som neschybila ani neúmyselne! Nikdy nebola naplnená skutková podstata § 68 ods. 1 zák. 311/2001 Zb. 

Mám Čestné vyhlásenie kolegyne, ktorá išla so mnou na obed. V ňom potvrdzuje pre potreby forenzného konania fakty: Základné opatrenia som vykonala podľa požiadaviek a podľa bežnej praxe. Uzamkla som hlavné dvere na pokladni mestského zastupiteľstva (MZ), a znova som skontrolovala uzamknutie. Mám potvrdenie od mestských poslancov MZ, dali mi Čestné vyhlásenia, kde potvrdzujú úmyselnú nečinnosť zamestnávateľa, ktorý mal vymeniť zámky na mestskej pokladni, ale nevymenil. V pokladni sa v minulosti vystriedali štyri pokladníčky a zámky neboli ani raz vymenené. To som sa dozvedela až po vykradnutí pokladne.

Ďalej: Náhradné kľúče od pokladne voľne viseli v skrinke, kde mali prístup rôzne osoby, ale tá skrinka nebola v mojej kompetencii, a tiež som netušila, že je voľne dostupná. Kriminalistická expertíza priložená vo vyšetrovacom spise jasne potvrdila, citujem: „Skúmaním neboli zistené na povrchu a tiež aj na vnútorných súčastiach vložky zámku žiadne mechanoskopické stopy po násilných zásahoch.“ Uznesenie OO PZ Rajec konštatuje, že páchateľ nezisteným predmetom otvoril uzamknuté drevené dvere.

Záver všetkých vyšetrení je nepopierateľný: Boli zneužité kľúče, za ktoré zodpovedá zamestnávateľ. Najdôležitejší fakt: Hmotná škoda zamestnávateľovi nevznikla, lebo napriek vlastnej škode, ktorá mi vznikla, ihneď som ukradnuté financie nahradila, lebo som verila, že prípad bude riadne vyšetrený a peniaze mi vrátia. Verila som, že policajti nájdu zlodeja podľa odtlačkov prstov. Policajti zámerne nezobrali vzorky odtlačkov prstov z pokladne, lebo vraj  zamestnávateľ na tom netrval. K tomuto podali čestné vyhlásenia pracovníci MZ a poslanci MZ.

Mne môžu vytýkať len jednu vec: Mala som blokovať pokladňu dovtedy, kým zamestnávateľ vymení zámky. Mala som to urobiť, ale chyba to nebola a nemohla som to urobiť, lebo som netušila neporiadky s kľúčmi. Dôvera, ktorú som chovala voči môjmu zamestnávateľovi nebolo nijaké pochybenie.

Pochybil zamestnávateľ, a to dvakrát: 1. nevymenil zámok po odchode predchádzajúcej zamestnankyne  pokladne; 2. ponechal náhradné kľúče od pokladne voľne dostupné pre každého v budove MZ, čo som nemohla nijako predpokladať. K tomu vyvstáva otázka: Môžeme tolerovať zamestnávateľov, ktorí zneužijú svoje postavenie, obohatia sa na úkor podriadených, a potom zneužitých podriadených prepustia na ulicu?  Presne to sa mi stalo, hoci neobviňujem  konkrétnu osobu, ale rozhodne obviňujem policajtov zo spolupáchateľstva na tejto krádeži a to úmyselným porušením procesu vyšetrovania krádeže,

V minulosti bola pokladňa už 3x  vykradnutá náhradnými kľúčmi, bez násilia  (Ja som nerobila v tej dobe v pokladni).Tento fakt som sa dozvedela dodatočne až po tomto štvrtom vykradnutí, pri vyšetrovaní.  Vyhovovalo niekomu v MZ striedanie zamestnankýň v pokladni MZ? Mohol si niekto pravidelne prisvojovať mestské financie a následne mobboval pokladníčky?  Toľko z listu pani Emílie Veselej z Rajca.

Náš názor vyjadrujeme potrebou došetrenia vyššími kompetenciami:  Špeciálna prokuratúra GP SR.  Inšpekcia MV SR mavrhujeme špeciálne konanie vo dvoch smeroch:

1. vyšetrenie ohľadom úmyselného zanedbania vyšetrovania opakovanej krádeže z mestskej pokladne v Rajci.  Ide celkom o štyri krádeže vrátane tej poslednej.

2. došetrenie v spojitosti medzi vyšetrujúcim policajtom OO PZ v Rajci a zamestnancami MZ, ktorí mohli zneužiť náhradné kľúče pokladne MZ v Rajci.

Vážení páni prokurátori GP SR, Vážený pán minister vnútra SR, Vážení páni inšpektori z Inšpekcie MV SR, stále ešte veríme, že bránite pravdu a spravodlivosť.  Nás eminentne zaujíma tento prípad z hľadiska kolízie medzi mobbingom a trestným činom verejného činiteľa. Oznamujeme Vám naše podozrenie z trestného činu páchaného policajtom a verejným činiteľom v spolupáchateľstve. Policajti OO PZ a verejný činiteľ v MZ v Rajci spáchali krádež v spolupáchateľstve – to je náš názor.  Nápadné je, že nie raz, ale na tomto pracovisku  už  4x. 

Polícia, prokuratúra a justícia na miestnej úrovni boli prinajmenšom nekompetentní, zanedbali vyčnievajúce príznaky zločinu. Pohodlne ponechali trpieť poškodenú E. V. za zločin, ktorý nespáchala, a týmto sa dopustili sekundárneho dvojnásobného zločinu prenasledovania nevinnej zamestnankyne v štátnej správe. Páchatelia sú ešte stále nepomenovaní a ponechaní bez postihu! Vopred ďakujeme v mene pravdy a spravodlivosti za odhalenie skutočných páchateľov. S úctou  Za pani  z Rajca

 

https://www.mojevideo.sk/video/2be86/povinny_psychicky_teror_na_pracoviskach_.html

 

https://www.mojevideo.sk/video/2ba68/3_medzinarodna_vedecka_konferencia_ioup_tema_v_ktorej_zi.html

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Prečo by ste (ne)mali zrušiť svoje konto na Facebooku

Čo sa stalo z najväčšej sociálnej siete.


Už ste čítali?