reklama

Potrebujeme politikov školiť ?

Na Slovensku z pohľadu kontroly výkonu moci nie je demokracia, ale iba jej karikatúra plná chýb a vád.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Kto myslí na skupiny ľudí, ktorí nemajú "široké lakte" a nepáči sa im, ak zamestnávateľ koná proti zákonu? Aj títo ľudia sú voliči a potrebujú, aby ich zákon chránil. Zákony, ktoré sa prijímali a prijímajú, žiaľ, nemali a ako ukazuje aj súčasné volebné obdobie stále nemajú nastavený systém kontrolného mechanizmu. Dajme si otázku: Kto z poslancov má na tieto zákony spätnú väzbu? Kto zo štátnych úradníkov vie zákony aplikovať? Kto zo štátnych radových úradníkov je vypočutý poslancom, alebo vládou? Sledovaním a poznatkami z môjho výskumu ani jeden poslanec, ktorému sa podarilo niečo upraviť pomocou zákona nikdy nesleduje, ako sa „jeho“ zákon aplikuje v praxi. Prijatím „návrhu zákona“ poslanecká práca skončila. Ale kto sa nad tým zamyslel, aké je to všetko nehospodárne. Veď takto sme štátny sektor zdevastovali sociopatickými formami riadenia. Naši slovenskí bossovia, či mobbéri, veľmi radi zneužívali a zneužívajú diery v zákonoch. Vidina majetku ich zlákala a veľmi dobre vedia, že neexistuje postih za páchanie sociálno-právneho násilia.Takým príkladom sú prípady, ktoré sme podali na súdy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aj v tomto týždni po tri a polročnom dokazovaní Okresný súd Žilina ukončil prípad neplatného skončenia pracovného pomeru naším víťazstvom. Náhrada mzdy nebola doriešená podľa Zákonníka práce. Pol roka súd rozhodoval, priznať či nepriznať...lebo len súd rozhoduje....Ale je to odreté víťazstvo. 

Obrázok blogu

Všetky prípady podania žalobných návrhov za Vás občanov mali a majú jeden cieľ poznať, prečo sa na našich súdoch občan nemôže dovolať svojej pravdy. Naše prieskumy o pracovných podmienkach upozorňovali na zvýšené psychologické a zdravotné problémy pri práci. Ale nenašli sme nikoho a nenachádzame nikoho z poslancov parlamentu, ktorí by chceli občanom, voličom pomôcť.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Zvyšujúci sa počet pacientov psychiatrie dáva dôvod, že naša cesta je správna. Vieme, že mnohí sudcovia by radi súdili v zmysle zákonov, ale nemôžu. Prečo? Moc, všade vládne moc. A proti tejto moci ukrutného psychického týrania sa nikto z politikov dosiaľ nepostavil. Kto má moc má všetko. Stačí vyhrať voľby. Ja som si naivne myslela, že pomôže politické hnutie OĽaNO. Ale nie. Nebuďte naivní ani nezávislí poslanci občanom nevedia pomôcť. Píšete mi v e-mailoch o poslancoch, ktorých ste si zvolili, a oni Vám nič nevyriešili. Je smutné pre občanov Slovenska, ktorí na "priesvitnú politiku" naleteli a stále letia.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

História nás učí, (ale nepoučila), že pomocou peňazí sa takíto lídri v politike dostanú k moci. A oklamú slovenských občanov len, aby točili koleso prijímania zákonov v parlamente pre slovenských otrokov. Aká je cesta za spravodlivosťou ukazujú naše prieskumy

Už prvé pokusy dokázať svoju pravdu na našich súdoch vyzerali ako hororové scenáre. Sudcovia dávajú za pravdu mobbérom. Obeť mobbingu totiž musí vlastnými prostriedkami preukázať, že na pracovisku dochádzalo k porušovaniu zákona. Je to rovnaký stav, ako keby olúpená babička mala dolapiť statného lúpežníka, priebežne ho nahrávať na video a snímať mu odtlačky prstov, napísať návrh na žalobu a prípadne napísať návrh na rozsudok, aby súd vedel správne „posúdiť závažnosť trestného činu lúpeže babičky“, lebo ona sa sťažuje, že bola olúpená. Pre spravodlivosť je potrebné často ísť až do zahraničia. Postup je zdĺhavý, ale možný. Vyčerpať všetky zákonné prostriedky na Slovensku a potom ísť do Štrasburgu. 

SkryťVypnúť reklamu
reklama

V súčasnom stave inového nastavenia súdnych procesov podľa civilných sporových poriadkov je veľká chyba: Súdy analyzujú len vecnú stránku podaní a vôbec sa nevenujú sa procesným nedostatkom v aplikácii paragrafov na skončenia pracovného pomeru. Príkladom bolo aj dnešné pojednávanie na Okresnom súde Bratislava III, kde sa konalo prvé pojednávanie žalobcu, proti CS Cargo Slovakia, a.s. Hneď v úvode bola zo strany súdu problematika riešená iba skúmaním "dôvodov skončenia pracovného pomeru", a procesná chyba je ignorovaná. Než sa obeť dostane k cieľu, bude musieť prekonať úskalia zbytočných nehospodárnych súdnych pojednávaní. 

Toto nastavenie je choré a vyžaduje si rázne usmernenie zo strany kompetentných orgánov, aby si sudcovia zaradili do programu pojednávania aj prieskum správnosti procesu ukončenia pracovného pomeru. Inak bude stav bezprávia trvať naďalej, lebo je to klasifikované de iure typické zneužitie ustanovení Zákonníka práce, kedy zamestnávateľ, aby sa zbavil obete, aplikuje príslušné ustanovenia a vytvorí psychický teror na pracovisku.

Na Slovensku taká obyčaj, čo nerobí štát, to musí robiť občan sám. A na toto všetko nám zatiaľ slúži na Slovensku iba Inštitút ochrany ústavných práv, ktorý do toho vkladá už nemalé úsilie. Ak sa chcete stať jeho členmi či sympatizanti píšte na ioupriesenia@gmail.com 

http://www.mojevideo.sk/video/28746/vizia_pre_slovensko_alebo_vsetko_sa_da_ak_sa_chce.html

http://www.cum.sk/v/CNUq/institut-ochrany-ustavnych-prav

Obrázok blogu
Mária Ritomská

Mária Ritomská

Bloger 
  • Počet článkov:  635
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Zaujímam sa o život okolo nás, o ľudí, ktorí potrebujú pomoc a hľadajú cestu k láske, hľadajú zmysel života, lebo každý môže, a teda aj ja, malými skutkami zmeniť tento svet. Skúsenosti z parlamentu mi ukázali, že poslanci v parlamente neriešia problémy občanov tejto krajiny a svojimi populistickými rečami ukazujú len svoje ego. Preto máme novú spoluprácu, nový cieľ a nové riešenia v našom novo-založenom Inštitúte ochrany ústavných práv. Správy Vám budeme prinášať na facebooku a na mojom blogu. Zoznam autorových rubrík:  PríbehyNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

295 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

20 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Post Bellum SK

Post Bellum SK

74 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu