Potrebujeme politikov školiť ?

Autor: Mária Ritomská | 19.5.2017 o 9:01 | (upravené 19.5.2017 o 9:12) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  125x

Na Slovensku z pohľadu kontroly výkonu moci nie je demokracia, ale iba jej karikatúra plná chýb a vád. 

Kto myslí na skupiny ľudí, ktorí nemajú "široké lakte" a nepáči sa im, ak zamestnávateľ koná proti zákonu? Aj títo ľudia sú voliči a potrebujú, aby ich zákon chránil. Zákony, ktoré sa prijímali a prijímajú, žiaľ, nemali a ako ukazuje aj súčasné volebné obdobie stále nemajú nastavený systém kontrolného mechanizmu. Dajme si otázku: Kto z poslancov má na tieto zákony spätnú väzbu? Kto zo štátnych úradníkov vie zákony aplikovať? Kto zo štátnych radových úradníkov je vypočutý poslancom, alebo vládou? Sledovaním a poznatkami z môjho výskumu ani jeden poslanec, ktorému sa podarilo niečo upraviť pomocou zákona nikdy nesleduje, ako sa „jeho“ zákon aplikuje v praxi. Prijatím „návrhu zákona“ poslanecká práca skončila. Ale kto sa nad tým zamyslel, aké je to všetko nehospodárne. Veď takto sme štátny sektor zdevastovali sociopatickými formami riadenia. Naši slovenskí bossovia, či mobbéri, veľmi radi zneužívali a zneužívajú diery v zákonoch. Vidina majetku ich zlákala a veľmi dobre vedia, že neexistuje postih za páchanie sociálno-právneho násilia.Takým príkladom sú prípady, ktoré sme podali na súdy.

Aj v tomto týždni po tri a polročnom dokazovaní Okresný súd Žilina ukončil prípad neplatného skončenia pracovného pomeru naším víťazstvom. Náhrada mzdy nebola doriešená podľa Zákonníka práce. Pol roka súd rozhodoval,  priznať či nepriznať...lebo len súd rozhoduje....Ale je to odreté víťazstvo. 

Všetky prípady podania žalobných návrhov za Vás občanov mali a majú jeden cieľ poznať, prečo sa na našich súdoch občan nemôže dovolať svojej pravdy. Naše prieskumy o pracovných podmienkach upozorňovali na zvýšené psychologické a zdravotné problémy pri práci. Ale nenašli sme nikoho a nenachádzame nikoho z poslancov parlamentu, ktorí by chceli občanom, voličom pomôcť.

Zvyšujúci sa počet pacientov psychiatrie dáva dôvod, že naša cesta je správna. Vieme, že mnohí sudcovia by radi súdili v zmysle zákonov, ale nemôžu.  Prečo? Moc, všade vládne moc. A proti tejto moci ukrutného psychického týrania sa nikto z politikov dosiaľ nepostavil. Kto má moc má všetko. Stačí vyhrať voľby. Ja som si naivne myslela, že pomôže politické hnutie OĽaNO. Ale nie. Nebuďte naivní ani nezávislí poslanci občanom nevedia pomôcť. Píšete mi    v e-mailoch o poslancoch, ktorých ste si zvolili, a oni Vám nič nevyriešili. Je smutné pre občanov Slovenska, ktorí na  "priesvitnú politiku" naleteli a stále letia.

História nás učí, (ale nepoučila), že pomocou peňazí sa takíto lídri v politike dostanú k moci. A oklamú slovenských občanov len, aby točili koleso prijímania zákonov v parlamente pre slovenských otrokov. Aká je cesta za spravodlivosťou ukazujú naše prieskumy

Už prvé pokusy dokázať svoju pravdu na našich súdoch vyzerali ako hororové scenáre. Sudcovia dávajú za pravdu mobbérom. Obeť mobbingu totiž musí vlastnými prostriedkami preukázať, že na pracovisku dochádzalo k porušovaniu zákona. Je to rovnaký stav, ako keby olúpená babička mala dolapiť statného lúpežníka, priebežne ho nahrávať na video a snímať mu odtlačky prstov, napísať návrh na žalobu a prípadne napísať návrh na rozsudok, aby súd vedel správne „posúdiť závažnosť trestného činu lúpeže babičky“, lebo ona sa sťažuje, že bola olúpená. Pre spravodlivosť je potrebné často ísť až do zahraničia. Postup je zdĺhavý, ale možný. Vyčerpať všetky zákonné prostriedky na Slovensku a potom ísť do Štrasburgu. 

V súčasnom stave inového nastavenia súdnych procesov podľa civilných sporových poriadkov je veľká chyba: Súdy analyzujú len vecnú stránku podaní a vôbec sa nevenujú sa procesným nedostatkom v aplikácii paragrafov na skončenia pracovného pomeru. Príkladom bolo aj dnešné pojednávanie na Okresnom súde Bratislava III, kde  sa konalo prvé pojednávanie žalobcu, proti CS Cargo Slovakia, a.s. Hneď v úvode bola zo strany súdu problematika riešená iba skúmaním "dôvodov skončenia pracovného pomeru", a procesná chyba je ignorovaná. Než sa obeť dostane k cieľu, bude musieť prekonať úskalia zbytočných nehospodárnych súdnych pojednávaní. 

Toto nastavenie je choré a vyžaduje si rázne usmernenie zo strany kompetentných orgánov, aby si sudcovia zaradili do programu pojednávania aj prieskum správnosti procesu ukončenia pracovného pomeru. Inak bude stav bezprávia trvať naďalej, lebo je to klasifikované de iure typické zneužitie ustanovení Zákonníka práce, kedy zamestnávateľ, aby sa zbavil obete, aplikuje príslušné ustanovenia a vytvorí psychický teror na pracovisku.

Na Slovensku taká obyčaj, čo nerobí štát, to musí robiť občan sám. A na toto všetko nám zatiaľ slúži  na Slovensku iba Inštitút ochrany ústavných práv, ktorý do toho vkladá už nemalé úsilie. Ak  sa chcete stať jeho členmi či sympatizanti píšte na ioupriesenia@gmail.com  

http://www.mojevideo.sk/video/28746/vizia_pre_slovensko_alebo_vsetko_sa_da_ak_sa_chce.html

http://www.cum.sk/v/CNUq/institut-ochrany-ustavnych-prav

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Sulík: Ak by Kiska založil stranu, stane sa len ďalším rozbíjačom pravice

Ficova hviezda padá a teraz by sa ešte vedel zachrániť na jedno volebné obdobie, hovorí pre SME predseda SaS RICHARD SULÍK o tom, komu by vyhovovali predčasné voľby.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Fašisti oklamali konzervatívcov, o potraty im nejde

Rozpútala sa ďalšia časť kulturkampfu.

EKONOMIKA

Rakúska pošta potrebuje ľudí, hľadá ich aj na Slovensku

Priemerný plat zamestnanca Slovenskej pošty je 727 eur.


Už ste čítali?