reklama

Vážená pani poslankyňa Petrík,

v uplynulom týždní priniesli mnohé médiá správu o tom, že Vás nepustili do parlamentu s 5 mesasačným dieťaťom. http://www.aktuality.sk/clanok/334079/poslankynu-nr-sr-nepustili-do-parlamentu-mala-so-sebou-dieta/ http://www.topky.sk

Písmo: A- | A+
Diskusia  (20)

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/391471-poslankynu-petrik-nepustili-do-plena-mala-so-sebou-malu-dceru/

http://www.topky.sk/cl/100535/1544041/Babatko-poslankyne-vyvolalo-v-parlamente-obrovske-vasne--Niektore-hlasky-stoja-za-to-

Vážená pani poslankyňa Petrík, práve pred blížiacim sa dňom matiek Vám chcem zagratulovať k Vášmu dôležitému poslaniu matky. Ako iste viete, druhá májová nedeľa sa aj na Slovensku po roku 1989 oslavuje ako Deň matiek. V tomto sviatku sa odzrkadľuje jedinečnosť a nenahraditeľnosť matky. Pripomeniem z histórie: Na ženu ako darkyňu života mysleli už v antike. V starovekom Grécku oslavovali deň matiek už 250 rokov pred narodením Krista. Boli to slávnosti na počesť bohyne Rhey - matky všetkých bohov. Trvali zvyčajne tri dni - od 15. do 18. marca. Nemali však charakter verejných osláv fenoménu materstva, boli skôr súkromným sviatkom pokračovateliek rodu. V 17. storočí začali uznávať tento sviatok v Anglicku. Vtedy v tejto krajine pracovalo veľa detí celý deň od rána do večera bez nároku na voľno. Jedine štvrtá nedeľa počas veľkonočného pôstu bola príležitosťou, aby navštívili rodičov a doniesli darčeky im a súrodencom. Tú nedeľu začali nazývať "Nedeľou matiek".

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V novodobej histórii ľudstva sa Deň matiek dostal do povedomia na prelome 19. a 20. storočia. Podiel na tom má Američanka Anna Marie Jarvisová, ktorá v ženskom spolku v roku 1907 navrhla vzdať hold svojej mame a všetkým matkám sveta. Lobizmus dám spôsobil, že Kongres USA vyhlásil 8. mája 1914 druhú májovú nedeľu za Deň matiek.

Ako je možné, pani poslankyňa, že Vás dali na kandidátnu listinu politickej strany Sieť? Ako budúca mamička Vy ste mali oznámiť, že sa Vám narodí dieťa a stanete sa matkou? Už vtedy ste sa mali a mohli rozhodnúť, či prijmete poslanie matky alebo prijmete poslanie poslankyne parlamentu. Lebo podľa Ústavy SR je poslanec zvolený svojimi voličmi na zastupovanie občanov v zákonodarnom zbore. Je odbornou chybou, že Vás o Vašej úlohe poslankyne nikto neinformoval. Rovnako aj Vy, ak ste neoznámili, že sa stanete matkou. Dnes už máte 5 mesačné dieťa.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Populistickým konaním ste znevážili pred občanmi náš národný parlament. Toto je len malý kamienok v celej mozaike zničenia národných osobitostí, národného myslenia a citu v záujme vytvorenia beztvarej poslušnej európskej spotrebiteľskej masy. Rovnako porušujete rokovací poriadok. Ktorí voliči Vám dali súhlas, aby ste si na rokovania parlamentu nosila dieťa? Mali ste to uvedené aj vo volebnom programe politickej strany Sieť? V neposlednom rade, ak Vám to politická strana dovolila, máte možnosť zveriť dieťa otcovi a ten môže čerpať až 28 týždňov "materskej" dovolenky, ak Vám ide o zodpovednú prácu poslankyne, ktorú poslali voliči do parlamentu.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Na Slovensku to funguje tak, že do zamestnania si mamičky deti nenosia. Parlament je tak isto priestorom zamestnania. V žiadnom prípade si nemôžete urobiť z parlamentu jasle. Na to, paní poslankyňa, ste mali myslieť, keď ste sa rozhodli vydať na poslaneckú dráhu. Práca poslanca Národnej rady SR je hlavne o zodpovednosti. Ako môže byť niekto zodpovedný za 5,5 miliónové Slovensko, keď nemá zodpovednosť ani ku svojmu 5 mesačnému dieťaťu? Vodiť si 5-mesačné batoľa na pracovisko, je od matky krajne nezodpovedné. A je jedno, či je upratovačka, vodička, inžinierka, lekárka, učiteľka, operátorka strojov, alebo poslankyňa Národnej rady SR. Takéto konanie je len opozičný balast na vytĺkanie politického kapitálu a sústreďovanie médií na seba.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Pani poslankyňa, na Slovensku potrebujete riešiť problémy občanov, ktorí sa na Vás denne obracajú. Musíte sa rozhodnúť, či chcete byť matkou, alebo budovať si kariéru.....oboje sa robiť nedá kvalitne a zodpovedne.

Je smutné, že v tejto dobe, kedy prekvitá chudoba slovenského národa, keď občania pracujú v otrockých podmienkach, sa parlament zaoberá pracovnými podmienkami matky s 5 mesačným dieťaťom, ktorú chráni Zákonník práce.

Prečo si poslanci občanov vôbec nevážia? Prečo si robia z parlamentu z roka na rok väčší holubník? Pracovná disciplína v slovenskom parlamente je celkovo na nízkej úrovni, a to je jeden z dôvodov, prečo Slovensko sa ocitlo vo veľkom marazme.

Pán minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Richter asi nepozná Zákonník práce, keď reagoval takto ?  "Budem za, aby sme podporili vstup poslankýň s dieťaťom do rokovacej sály." Pán minister, chcete všetkým matkám zabezpečiť rovnaké istoty ako poslankyne Petrík?

Ako chce pani poslankyňa dodržiavať Ústavu SR a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa zákony uvádzali do života, keď nechráni postavenie matiek a zneužíva úlohu poslankyne Národnej rady Slovenskej republiky?

 

Mária Ritomská

Mária Ritomská

Bloger 
  • Počet článkov:  635
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Zaujímam sa o život okolo nás, o ľudí, ktorí potrebujú pomoc a hľadajú cestu k láske, hľadajú zmysel života, lebo každý môže, a teda aj ja, malými skutkami zmeniť tento svet. Skúsenosti z parlamentu mi ukázali, že poslanci v parlamente neriešia problémy občanov tejto krajiny a svojimi populistickými rečami ukazujú len svoje ego. Preto máme novú spoluprácu, nový cieľ a nové riešenia v našom novo-založenom Inštitúte ochrany ústavných práv. Správy Vám budeme prinášať na facebooku a na mojom blogu. Zoznam autorových rubrík:  PríbehyNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

75 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

88 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu