reklama

Politici, populisti

Dňa 01. septembra 2015 sme oslávili 23 rokov od prijatia Ústavy Slovenskej republiky. Nový pán predseda parlamentu znovu otvoril brány parlamentu. Hradný kopec musí byť miesto, kde to žije, vysvetlil Pellegrini dôvod,

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

prečo sa rozhodol deň otvorených dverí obnoviť. Média napísali, že sa občania môžu porozprávať s poslancami priamo na miestach, kde sa prijímajú zákony, či v miestnostiach poslaneckých klubov. Vybrali sa naši občania do parlamentu, kde sa prezentovali politické strany. Kľúčenky, balóniky, perá, cibuľový chlieb, veď sme Slováci. Batôžky plné všelijakých suvenírov si niesli Slováci ako spomienku na deň otvorených dverí v parlamente. Biznis je biznis. A čo rozhovory s poslancami?

Prichádzajú aj za mnou občania. A na stretnutiach sa dozvedám. “Pýtali sme sa, kto sa tu rozpráva s občanmi? A dostali sme odpoveď od ochrankárov: "Ritomská, jedine Ritomská sa tu rozpráva s občanmi." Vypočula som si, aké klamstvá šíri o mne politické hnutie OĽaNO, ako ma na stretnutiach nepoznajú, nikto o mne nevie, čo robím ani to, že som poslankyňa parlamentu. Hlavne, že to vedia už všetci ochrankári v parlamente a volajú mi priamo do kancelárie, ak príde občan s problémom na riešenie. Deň otvorených dverí v parlamente len odkryl skutočnosť, aký je špinavý boj o moc a to ešte nie je volebná kampaň. V ďalších dňoch to potvrdili aj médiá. Už niekoľko dní sa prepiera kauza schránkovej firmy Belize, či napadnutie poslanca Hlinu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

https://www.youtube.com/watch?v=5DXRYnIIonE

http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/989592-hlina-obvinil-stat-ze-spolupracuje-s-nebankovkou-pohotovost/

http://www.ta3.com/clanok/1068591/matovic-zahadne-o-kauze-belize-zacat-ju-mali-na-motorkarskom-tripe.html

V obidvoch mediálne známych kauzách sa prezentujú politici, s ktorými som bola v klube OĽaNO. Aj tam sa po celý čas len hádali a každý presadzoval svoje názory. Im nešlo vôbec o pomoc občanom. Oni sa len populisticky prezentovali a zviditeľňovali. Zatiaľ občanom nič nevyriešili a občania sa nachádzajú ešte vo väčšej hnilobe ako na začiatku volebného obdobia. Vybrali si jeden prípad, jedno zviditeľnenie, ktoré pomocou médií propagujú a ťahajú občanov za nos. Ak by sa boli ku mne pridali mohli riešiť prípadov na tisíce. A nie jeden! Ako chcú riešiť prípad, pomocou ktorého sa zviditeľnili? To sa ich ani médiá nepýtajú. Pán Matovič a pán Hlina, ja prinášam novú politiku práce s občanmi. Na túto cestu ste sa nedali. Táto cesta je oveľa oveľa náročnejšia a s ňou ste mi ani jeden nikdy nechceli pomôcť.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Tie Vaše prípady, ktoré tu zviditeľňujete, sú len zrnkom prachu signalizujúce 25 ročné nedostatky v našej politike. Ja bojujem bez médií a s mnohými a mnohými prípadmi občanov. Posledný prípad sme predložili na súd dňa 04. 09. 2015. Mnohí občania si myslia, že ich kauza zvíťazí. Nie. Aj na prípad víťazstva príde opravný prostriedok. To tu nezastavíme. tak je to nastavené. Všade je obrovské bezprávie. Začiatok školského roka je markantným príkladom bezprávia učiteliek. Pribudli mi tri prípady mobbingu. Čakám na pána ministra školstva, vedy výskumu a športu SR, ako zriadi školského ombudsmana, a vyzývam učiteľky, aby mu písali. Nech sa prípady mobbingu zviditeľňujú.stále viac a viac.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Ja som učiteľom už na konferencii dňa 10. júna 2012 navrhla, aby si zriadili v Nezávislých školských odboroch svoj vlastný poradný orgán s cieľom radiť a kompetentne najímať dobrých advokátov na súdne hájenie práv pre všetkých nespravodlivo prenasledovaných zamestnancov v školstve. Prax nám ukazuje, niet ani jedného pracoviska na Slovensku, kde by sa fenomén bossingu alebo mobbingu neobjavil aspoň raz za rok. Všetky ostatné rezorty v tomto štáte sa správajú ako mobbérske deviantné spoločenstvá: Pozerajú sa na nespravodlivo ponižovaných učiteľov a sú ticho, lebo oni majú čo chcú. Je to úplne to isté ako na malom pracovisku, kde mobbéri v tichosti tolerujú svojmu šéfovi že psychicky týra jedného zamestnanca. Sú to mobbéri, lebo tichým súhlasom posilňujú bossovu psychopatickú činnosť. Každý mlčiaci zamestnanec, aj keď sa priamo nezúčastní na tyranizácii, je mobbér, lebo svojím mlčaním znásobuje utrpenie poškodeného zamestnanca.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

V jednej rannej téme slovenského rozhlasu sa nechali počuť anglickí psychológovia, že za jediné storočie, v ére meraní IQ je štatisticky potvrdené celkové hlúpnutie ľudstva. Ja som presvedčená že táto informácia je relevantná, ale príčina nie je v úbohých jednoduchých ľuďoch, ale v politikoch a zbohatlíkoch ktorí sa nevedia nabažiť privilégií. Keďže politici a zbohatlíci sú všeobecne známi ako nenásytné figúry, ich nenásytnosť ochudobňuje ostatných ľudí. Ako už vieme, chudoba môže zapríčiniť zníženie kvality vzdelávania. Je tu priamy príklad v našom štáte. Kto by pracoval za taký plat ako majú učitelia? To, že naši učitelia tu zostávajú, to je svedectvo o vysokej miere patriotizmu, vysokej morálke a hlbokom etickom poznaní.

Príčina je v každom jednotlivom prípade mne už dávno jasná. Za všetkým je moc a to nie politická ale moc na pracovisku. Občan krúti hlavou. Vyriešiť mu to môže politik? Nie politik nemá žiadnu moc, tak sme ho zaškatuľkovali na predkladanie a prijímanie zákonov. A to mnohým vyhovuje. Hlina a Matovič sa len pomocou médií populisticky prezentujú. A možno urobia zo seba na kresťanskom Slovensku obetného baránka. To sa na Slovensku nosí a to ide! Budú ich aj zbožné babky voliť. Ale to je všetko, občanom zase nepomôžu. A tak slušný a poctivý občan v snahe pomôcť sebe nemá často iné východisko len spáchať samovraždu.

Demokracia sa u nás nemohla rozvinúť, pretože jeden volebný obvod a pomerný systém pri voľbách do Národnej rady SR a do Európskeho parlamentu spôsobil, že nám vznikli totalitné strany, v ktorých radoví členovia nemôžu kritizovať vedenie politickej strany či politického hnutia. Ak budú poslanci kritizovať, potom sa nedostanú na volebnú kandidátku. Podobne dopadne aj poslanec, ktorý prejaví nesúhlas z názorom vedenia strany v parlamente. Ak chcú byť poslancami a brať profity ústavného činiteľa a profity člena vládnej strany, musia byť servilný voči úzkemu vedeniu strany..

Ak by bolo toľko volebných obvodov, ako koľko je poslancov, potom, by kandidátky nenavrhovalo úzke vedenie strany, ale členovia strany, ktorí majú trvalé bydlisko vo volebnom obvode. Vtedy by aj voliči mohli svojho zástupcu pri imperatívnom mandáte kedykoľvek odvolať.

Mária Ritomská

Mária Ritomská

Bloger 
  • Počet článkov:  635
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Zaujímam sa o život okolo nás, o ľudí, ktorí potrebujú pomoc a hľadajú cestu k láske, hľadajú zmysel života, lebo každý môže, a teda aj ja, malými skutkami zmeniť tento svet. Skúsenosti z parlamentu mi ukázali, že poslanci v parlamente neriešia problémy občanov tejto krajiny a svojimi populistickými rečami ukazujú len svoje ego. Preto máme novú spoluprácu, nový cieľ a nové riešenia v našom novo-založenom Inštitúte ochrany ústavných práv. Správy Vám budeme prinášať na facebooku a na mojom blogu. Zoznam autorových rubrík:  PríbehyNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

752 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

87 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu